Офіційний сайт Петрівської сільської ради

Петрівська
сільська рада
Офіційний сайт
Петрівської сільської ради
  • Новини
  • Запобігання та протидія домашньому насильству

Запобігання та протидія домашньому насильству

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Види домашнього насильства та їх ознаки:

На кого поширюється законодавство про запобігання та протидію домашньому насильству?

Незалежно від факту спільного проживання поширюється на таких осіб:

1)  подружжя;

2)  колишнє подружжя;

3)  наречені;

4)  мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя);

5)   особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти;

6)  особи, які мають спільну дитину (дітей);

7)   батьки (мати, батько) і дитина (діти);

8)   дід (баба) та онук (онука);

9)  прадід (прабаба) та правнук (правнучка);

10)вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка);

11) рідні брати і сестри;

12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука);

13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими;

14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням;

15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

Дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству поширюється також на інших родичів, інших осіб, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання, а також на суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Які існують заходи щодо протидії насильству?

Що робити, якщо випадок насильства трапився?

Зверніться для зняття побоїв!

У разі, якщо Ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства навіть якщо у Вас не має видимих ознак ушкоджень (наприклад синців чи подряпин), НЕГАЙНО вирушайте на прийом до лікаря у травмпункт/судово-медичного експерта, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження і визначити ступінь їх тяжкості.

Надалі це допоможе притягнути Вашого кривдника до кримінальної відповідальності.

Для зняття таких пошкоджень можна звернутися до  судово-медичної експертизи.

В подальшому висновок  експерта буде вагомим доказом у суді.

Складіть письмову заяву про вчинення кримінального правопорушення!

У разі вчинення фізичного або домашнього насильства, бажано НЕГАЙНО звернутись до районного відділення поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення, до якого слід додати копію висновку судово-медичного експерта, до якого можна звернутися у разі . У такій заяві слід коротко та чітко описати всі обставини справи. Також письмова заява може бути направлена, як цінний лист з повідомленням про доставку.

Корисні контакти для термінового звернення 

Що робити, якщо ви тривалий час страждаєте від насильства, але до поліції ви ще не готові звертатись?

Куди звертатись за допомогою у Петрівській громаді ?

-                  Служба у справах дітей Петрівської сільської ради: с.Нові Петрівці, вул.Ново-Київська, 123, Вишгородський район, Київська область.

-                  Поліцейські офіцери громади: с. Старі Петрівці, вул. Князя Святослава, 13 (будівля сільської ради), тел. 0990441069, 0965486585.

-                  КУ «Центр надання соціальних послуг» Петрівської сільської ради: вул. Європейська, 12, с. Нові Петрівці, Вишгородський район, Київська область, тел. (067) 460-70-01.

-                  Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги тел.099-125-30-52.

Ви можете заповнити електронну гугл форму, перейшовши за посиланням, та таким чином повідомити нас про факт насильства у Петрівській громаді:

https://docs.google.com/forms/d/1uYqKyDBhEL9U-gJCMSr3TOVlybgyirpztOyRO_meROY

15 березня 2023