Чому так часто відсутня електроенергія

Остання атака рф 14 січня завдала шкоди роботі енергосистеми. Це була 12 масована ракетна атака по енергетиці України.

Наслідки атаки призвели до того, що дефіцит електроенергії зріс ще більше. Енергосистема не витримує навантажень та не встигла повністю відновитися після попередніх атак. Саме тому знижується й пропускна спроможність енергетичної системи. Ситуацію ускладнюють погодні умови (рвучкий вітер, обледеніння проводів), в центральному регіоні є відключення через пошкодження в розподільчих електромережах.

НЕК Укренерго надав операторам системи розподілу знижені ліміти електроспоживання, щоб зберегти роботу енергосистеми.
Тому в Київській області застосовуються екстрені відключення. Графіки стабілізаційних відключень, складені раніше, наразі не діють.

Така ситуація може тривати найближчі дні, як зазначає Міненерго та НЕК Укренерго.

<p><span class=16 січня 2023